Kahvenin faydaları

Kahve bütün dünyayı üretimi, ticareti ve tüketimi ile derinden etkileyen bir içecek. Bugün Afrika’dan Orta Ve Güney Amerika’ya kadar pek çok yerde üretiliyor ve dünyanın hemen her yerinde raflarda yerini alıyor. Pek çok ülkenin en önemli üretim ve ihracat kalemlerinden birisi olan kahve aynı zamanda sağlığımız için pek çok faydayı da bünyesinde barındırıyor.

Kahve’nin olası faydalarına ilişkin pek çok çalışma ve tartışma yapılmış durumda. Daha önceki çalışmalar kahvenin , kahve içmenin, uzun ömür, düşük kan basıncı, yaşlanmayla daha az kilo alımı ve tip 2 diyabet, karaciğer hastalığı, kardiyovasküler hastalık, Parkinson ve kanser dahil olmak üzere birçok hastalık riskini azalttığını ortaya koymuştu.

ABD’de 2017 yılında yapılan bu konudaki en kapsamlı araştırma sonuçları da bu bulguları destekliyor. Kahvenin en büyük faydaları günde 3-4 fincan ile ortaya çıkmakta. 4 fincandan fazla günlük kahve tüketimi ilave yarar getirmiyor.

Bununla birlikte, kahve içen kadınlar düşük ve hamilelik komplikasyonları açısından daha fazla risk taşıyabilmektedir. Netice olarak hemen bütün çalışmaların ortaya koyduğu sonuçlara göre günde 3-4 fincana kadar kahve eğer hamilelik döneminde değilseniz sağlığınız için çok yararlı olabilir.

Bütün bu çalışmaların da etkisiyle Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) 2016 Haziran ayı raporunda Kahve’yi resmi olarak potansiyel kanserojen gıda listesinden çıkardı ve akciğer ve uterus kanserlerine karşı potansiyel bir koruyucu olarak tanımladı.

Yani abartmamak kaydıyla, doğal olarak üretilmiş ve damıtılmış bir kahveyi günde 3-4 fincana kadar gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

ilgili diğer yazılar:

Kahvenin cilt,deri ve saçlarımız için 8 faydası

Emzirme ve kahve tüketimi

Siyah çayın faydaları

Yeni ücretsiz, komisyonsuz seri ilan sitesi:

Ad Listings

 

Kahve, karaciğer, kanser, kilo, diyabet, şeker, tansiyon, fincan, Amerika,

 

Önceki İçerikİşte stresin tetiklediği 10 hastalık
Sonraki İçerikişte en sağlıksız 10 ürün
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here