YAZ MEYVELERİNİN SAĞLIĞIMIZA FAYDALARI

 

Doğal yaşam ekibi olarak ülkemizde yaz aylarında sık bulunan ve hepsi birbirinden lezzetli yaz meyvelerini ve sağlığımız için faydalarını derledik.

Ağzınızın suyu akmadan okuyabilecekmisiniz bakalım?

 

Kiraz

Kim bir kase kirazdan hoşlanmaz ki? Bu süper meyve, melatonin kaynağı nedeniyle uykunuzu geliştirebilir, egzersiz yapmayı seven ve şeker hastalığını önleyen kişiler için ağrı ve eklem ağrılarını azaltır. Şu anda kilonuza bakıyorsanız hafızanıza ve harika bir atıştırmalık veya tatlı seçimine yardımcı olduğu bilinmektedir. Sundukları her şeyin en iyisini elde etmek için her gün bir avuç kiraz tüketin.

 

Şeftali

Herkesin favori sulu meyveleri vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla pompalanır. Gözleriniz ve cildiniz için iyidir, hatta doğrudan koyu halkalar ve kırışıklıklar üzerinde de uygulayabilirsiniz. Ama bunun tadını çıkarmak en iyisidir, değil mi? Ayrıca, şeftali agains toksinleri ve ekstra kiloyla savaşır. Evet, tıpkı kız kardeşi, nektarin gibi, düşük kalorili ve lezzetli, yağlı olmayan tatlı bir lezzetdir.

Çilek

Bu küçük meyve, C vitamini, potasyum, lif ve antioksidanlar için mükemmel bir kaynaktır. Günde bir fincan çilek bağışıklık sisteminize yardımcı olur, kolesterolünüzü düşürür ve kan basıncınızı düzenler. Dahası, bu harika C vitamini gözleriniz için iyidir, kataraktı önler ve cildinizin elastikiyetini artırır, bu da daha az kırışıklık anlamına gelir. Hamile bayanlar için de iyi haberlerimiz var, çilekler folat içeriyor, bebeğinizin gelişimini gebeliğin erken dönemlerinde geliştirecek bir B vitamini.

Böğürtlen

Böğürtlen, iyi bir C vitamini, K vitamini ve antioksidan kaynağıdır. Kanserle bağlantılı serbest radikallerle savaştıkları, bağışıklık sistemini iyileştirdiği ve kalp hastalığı riskini azalttığı bilinmektedir. Ayrıca cildinize, göz ve kemiklerine de yardımcı olurlar ve sık görülen bayan problemlerinin semptomlarını giderebilirler. Bir fincan böğürtlen, önerilen günlük lif miktarını ve sonucu sağlar: sağlıklı bir sindirim sistemi. Bir blackberry, protein smoothie, güne başlamak için en iyi yol olabilir.

Kavun

Bu tip kavun meyvesi, cazip aroması ve düşük kalorili içeriği ile bilinir. A ve C vitaminleri ve beta-karoten ile doldurulur. En iyi özelliklerinden biri, stresi azalttığıdır. Potasyum açısından zengin olmak, üzerine atıştırmak kalp atımını normalleştirir ve beyne oksijen iletir, böylece kendinizi rahat ve odaklanmış hissedersiniz. Zaten bir dilim diliyoruz, değil mi?

Erik

Bu mor meyve, açlığınızı tatmin etmek için, öğün atıştırmalıkları arasında ya da tatlı dişinizi tatmin etmek için iyi bir yoldur. Günlük erik dozu tüketen sonuçlardan bazıları daha iyi bir hafıza ve daha güçlü kemikler içerir. Bunların hepsini yıl boyunca pruns, kurutulmuş versiyon olarak alabilirsiniz. İkincisi, granola ve yoğurt için iyi bir eştir.

Karpuz

Evinize girene kadar bir acele var, 8-10 pound düşünürsek, normalde ağırlıkları vardır, ancak bir tane yeterli değil. Sıcak bir gün içinde soğuk bir dilime ısırmayı hayal et. Karpuzlar potasyum, antioksidanlar, karotenoidler, karbonhidratlar, A vitamini, B6 ve C, kalsiyum, tiamin, sodyum, sağlıklı protein ve lif ile doludur. Günde birkaç dilim kalp krizi ve hastalıkları, farklı kanser türleri, sindirim problemleri, zayıf göz görme ve saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olabilir. Şimdiden bir dilim nasıl olur?

İlgili haberlerimiz:

Kavunun faydaları

C vitamini fazlası zararlı mı?

 

 

Erik, karpuz, çilek, kiraz, böğürtlen, şeftali, vitamin, yemek, gıda, meyve, sebze, domates, göz, stres, sağlık, ilaç, şifa,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.