“Ölümden başka her derde deva olarak bilinen Çörekotu’nun sağlığımıza faydaları hakkında her gün yeni araştırma sonuçları açıklanıyor. Bizlerde bu yazımızda mucizevi çörekotu’nun sağlığımız için 10 önemli faydasını, uluslararası çalışma ve araştırma sonuçlarını inceleyerek, derledik. İşte Çörekotunun sağlığımız için 10 faydası:

 1- Cilt problemlerinin çözümüne yardımcı olur

Çörekotu yağı birlikte birçok cilt problemini düzeltebilirsiniz. Her bardak tatlı limon suyu için yarım çay kaşığı Çörekotu yağına ihtiyaç duyacaksınız. Yağı günde iki kez uygulayın ve lekelerinizi ve aknelerinizi yok edin.

 

  1. Diyabetinizi kontrol altında tutmaya yarayabilir.

Bu muhtemelen Çörekotu’nin en bilinen faydalarından biridir. Eğer zaten diyabetiniz varsa, Çörekotu yağı da onu yönetmeye yardımcı olabilir. Her sabah bir fincan siyah çayda bir çay kaşığı yarım çay kullanarsanız farkı hissedebilirsiniz.

  1. Hafızayı güçlendirir ve Astımı Hafifletir

Biraz bal ile Çörekotu’nun bellek artırdığı, hafızayı güçlendirdiği  iddia edilmektedir. Ve bunu ılık su ile karıştırıp içerseniz, aynı zamanda hem çocuklarda hem de yetişkinlerde nefes darlığını (astım dahil) hafifletmeye yardımcı olur. Ama bunu yapmaniz gereken en az 45 gündür, ve bu dönemde soguk içecek ve yiyeceklerden uzak durmanız önerilir

  1. Baş ağrısını azaltır
    Baş ağrısı kurtulmak Günümüzün en yaygın kentsel sorunlarından biri baş ağrısıdır. Bir hap atmak yerine, alnınıza Çörekotu yağı sürün, rahatlayın ve baş ağrınızın kaybolmasını bekleyin.

5. Kilo vermeye yardımcı olur

Sıcak su, bal ve limon kombinasyonu genellikle diyette olanlar için önerilir. Şimdi bu karışıma bir tutam tozlu Çörekotu çekirdeği ekleyin ve nasıl çalıştığını görün. Birçok sağlık meraklısı, Çörekotu tohumlarının, bu ekstra kiloların dökülmesine yardımcı olan bir mucize maddesi olduğunu iddia etmektedir.

6. Eklem ağrılarını azaltır

Eklem Ağrısını Kolaylaştırır; Bir avuç dolusu Çörekotu çekirdeği alın ve hardal yağıyla iyice ısıtın. . Rahatsız hissetmeden parmağınızın ucunu yağa batırdığınızda yağ hazırdır. Şimdi bu yağı iltihaplı eklemi masaj yapmak için kullanabilirsiniz.

  1. Kan Basıncını Kontrol eder

Yüksek tansiyon hastalığından muzdarip olanlar ya da yüksek tansiyona sahip olanlar, hipertansiyonu kontrol altında tutmak için ılık su ile yarım çay kaşığı Çörekotu yağı içebilirler. Elbette onunla birlikte uygun bir diyet izlemeniz tavsiye edilir.

  1. Böbrekleri korumak için yardımcıdır

Çörekotu yağının bir çay kaşığının iki çay kaşığı bal ile olduğu ve sıcak suyun böbrek ağrısı, taş ve enfeksiyonlardan kurtulmaya yardımcı olabileceği söylenir. Ancak, uygun bir diyet için doktorunuza danışmanız gerekir.

 

  1. Dişleri Güçlendirir

Çörekotu’nin geleneksel olarak diş etlerinin şişmesi veya kanaması ve zayıf dişler gibi diş sorunlarına dikkat etmek için kullanıldığını biliyor muydunuz? Tabii ki bir dişçiyi görmelisiniz, ancak dişetlerinizi güçlendirmek için dişlerinizi günde iki kez lor ve biraz Çörekotu yağı ile de masaj yapabilirsiniz.

 

  1. Bağışıklığı güçlendirir  

Çörekotu yağı, bal ve ılık su birden fazla faydaya sahiptir. Zaten belirtilenlerden ayrı olarak, günlük tüketildiğinde bağışıklığınızı güçlendirmeye de yardımcı olabilir. Eğer Çörekotu yağını kaynar suya eklerseniz ve bu dumanları soluduğunuzda, burun tıkanıklığını da azaltabilir ve sinüzit sorunları yaşayanlara yardımcı olabilir.

Çörek otu tohumu satın alırken bunlara dikkat edin:

Paketi dikkatlice kontrol etmeyi unutmayın; tohumlar jet siyahıdır ve bayat olmamalıdır. Muhafaza önemlidir. Her zaman kuru bir yerde saklayın ve nemle temas etmediğinden emin olun. Çok miktarda Çörekotu almayın. 100 gram sizi uzun bir süre idare edebilir, bu yüzden daha küçük porsiyonlarda satın alın. Bu, tohumun rafta çok uzun süre oturarak aromasını ve faydalarını kaybetmesini önleyecektir.

 

Çörekotu, çörek otu, diş, hafıza, astım, diyabet, şeker, tansiyon, eklem, kemik, ağrı, diş ağrısı, baş ağrısı, bağışıklık, bunama, böbrek, cilt, deri, kan basıncı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.