Makyaj doğru uygulandığında sizi bambaşka birisi haline getirebilir.

Dikkat etmek gereken bazı püf noktaları vardır. İşte onlardan oluşan bir derleme:

Doğru Maskara Kullanımı:

Daha hacimli ve gür bir görünüme sahip olmak için, Maskaranızı uygularken dikey bir şekilde kirpiklere sürmek yerine kirpik diplerinden başlayıp, zikzak haraketlerle  maskarayı tüm kirpiklerinize sürmelisiniz.

Doğru Ruj sürme:

Dudaklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız, Ruj sürdükten sonra dudak çevresine kapatıcı uygulayabilirsiniz. Dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesini istiyorsanız dudak ortasını her zaman parlak göstermelisiniz. Bunun için rujunuzla aynı renk lip gloss’u dudak ortasına sürüp hafifçe dağıtabilirsiniz.

Fondoten uygulaması

Doğru rengi bulmak için fondöteni bilek içinize veya elinize uygularsanız hiçbir zaman eşit bir cilt tonu elde edemezsiniz. Doğru renk için fondöteni mutlaka çene veya yanaklarınızda denemeniz gerekir. En doğru sonucu almak için ise mutlaka sünger veya fondöten fırçası ile uygulamalısınız. Fırça ile uygulanan fondöten daha transparan bir sonuç verecek ve cildinize hiç fondöten sürülmemiş gibi bir görünüm kazandıracaktır.

Eyeliner

Eyeliner uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli konu eyeliner’ın kuyruğunu eşitlemektir. Kuyruğun bitim noktasını belirlemek için iki küçük nokta oluşturup, daha sonra o nokta üzerinden bir çizgi çekerseniz düz ve eşit kuyruklu bir eyeliner’ınız olacaktır.

makyaj, ruj, eyeliner, kozmetik, far, kaş, kirpik, dudak, dolgun, canlı, oje, solgun, yüz, göz,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.