Daha güzel bir cinsel hayat için gerekli altı gıda

Sağlıklı bir cinsel ilişkiye sahip olmak, fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı hissetmekle bağlantılıdır.   Yatak odasında daha keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, diyetinize daha yakından bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu altı yiyecek, libidonuzu canlandırabilecek ve genel sağlığınızı artırabilecek besinler ile doludur.

1.    Et

Cinsel hayatınızı geliştirmek için diyetinize çeşitli etler ekleyin. Dana eti, karnitin, L-arginin ve çinko içerir. Karnitin ve L-arginin, kan akışını iyileştiren amino asitlerdir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda, kesintisiz kan akışı cinsel tepki için çok önemlidir. NYU Langone Tıp Merkezi’ne göre, bu iki besin bazı erkeklerde erektil disfonksiyonu etkili bir şekilde tedavi edebilir. Tüm sistemlerin yatak odasında sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için bazı hayvansal proteinleri (kalp hastalıklarının riskini azaltmaktan kaçınmak için) kontrol edin. Vejetaryenler tam tahıl, fındık ve süt ürünlerini tercih edebilirler.

  1. İstiridye

Amerikan Kimya Derneği’nin 2005 toplantısında istiridyenin testosteron ve östrojen seviyelerini yükselten bileşikler içerdiği sonucunu içeren araştırmalar paylaşılmıştır. Hormon üretimindeki bir artış, birçok durumda artmış cinsel arzuya dönüşür. İstiridyeler, her iki cinsiyette de cinsel organlara kan akışını sağlayan mükemmel bir çinko kaynağıdır. Bunun yerine ıstakoz ya da yengeç yiyin. Her iki kabuklu deniz hayvanı da çinko ile yüklenir.

3.    Somon

Somon, kalp-sağlıklı omega-3 yağ asitlerine sahip olduğu bilinmektedir. Pembe etli balık, ton balığı ve halibut, seks hayatınızı geliştirmenin anahtarı olabilir. Omega-3’ler, atardamarlarınızdaki plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur, böylece vücudunuzdaki kan akışını iyileştirir. Bununla birlikte, yağlı balıklardan oluşan bir diyet yüksek dereceli prostat kanseri için risk altında olan erkekler için bir aşk iksiri olmayabilir. Amerikan Epidemiyoloji Dergisi’nde yayınlanan çalışmalar, omega-3 yağ asitlerinin hastalığın agresif formu için riski artırabileceğini göstermektedir. Düşük dereceli, yavaş hareket eden prostat kanseri, omega-3’lerden zengin gıdalar tüketmekten etkilenmez.

  1. Kuruyemişler ve çekirdekler

Şeker yerine, bir avuç fındık ve tohum üzerine aperatif alın. Kaju fıstığı ve bademler çinkoyla dolu, bir dizi sağlıklı atıştırmalık da kan akışını sağlamak için L-arginin içerir. Ceviz, kabak çekirdeği ay çekirdeği pekan fındıklar yer fıstığı Cevizler, omega-3’lerde de zengin oldukları için cinsel hayatınız için iki kat daha yararlıdır.

  1. ELMA

Günde bir elma doktoru uzak tutar ve aynı zamanda aşk hayatınızı geliştirebilir. Elma, çilek, kiraz, soğan ve koyu renkli üzümlerin yanı sıra, quercetin açısından zengindir. Bu antioksidan bir dizi sağlık yararı sağlayabilir. Quercetin prostatit ve interstisyel sistit (IC) semptomlarını kontrol etmede rol oynar ve dolaşımını artırır. Prostatit, prostat bezinin iltihaplanmasıdır. Bazen testis rahatsızlığına ve boşalma ile ağrıya neden olur. IC veya ağrılı mesane sendromu, erkekler ve kadınlar için seks yapmayı zorlaştırabilir. Cinsel ilişki ile ilişkili IC semptomları arasında genital ağrı, erektil disfonksiyon, ağrılı ilişki ve düşük arzu sayılabilir.

  1. Sarımsak

Bu keskin bitki, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve kalp hastalığını önlemek için sıklıkla kullanılan doğal bir kan akışkanlığı artırıcıdır. Antikoagülan özellikleri, bölgelerinize bol miktarda kan akışı sağlamanıza yardımcı olur.
Bazı yiyecekler kanınızı pompalayıp hormon seviyelerini yükseltebilirken, diyet sadece cinsel yaşamınızı iyileştirmek için yeterli değildir. Eğer arzu, cinsel ilişki sırasında ağrı veya iktidarsızlık gibi sebepler cinsel hayatınızı olumsuz etkiliyorsa hemen bir doktora başvurmanız faydalı olabilir.

Elma, soğan, istiridye, somon balığı, somon, Sarımsak, cinsel, et, istiridye, birlşeme, kan akışı, kan basıncı, stres, yatak odası, gece, performans, sağlık, ilaç, tedavi, doğal tedavi, meyve, kuruyemiş, ceviz, ceviz içi, badem, fındık, fıstık,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.