İngiltere’de genç kadınlar arasındaki popüler rejimleri ve diyetleri ele alan bir çalışmanın çarpıcı sonuçlarına göre, İngiltere’de kadınlar arasındaki popüler diyetler potasyum ve bakır gibi hayati besinlerin eksik alımına yol açabiliyor.

20 ila 59 yaşları arasındaki 3.238 yetişkin araştırmasından elde edilen verileri kullanarak, yaş gruplarına ve cinsiyete göre vitamin ve minerallerdeki (mikrobesinler) eksiklikleri inceleyen araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya koymakta. .
Çalışmaya katılan her yetişkin, 2008’den 2014’e kadar olan dönemde ardı ardına 4 gün boyunca ne yediklerini ve içtiklerini anlattı. 20- 29 yaş grubu (hem erkek hem de kadın) en yüksek potasyum (% 24.7), çinko (% 8.6) ve kalsiyum (% 9.4) eksiklik oranlarına sahipti. Tüm yaş gruplarında erkekler yüksek selenyum, magnezyum ve A vitamini eksikliği riski altındaydı (sırasıyla erkeklerin% 26’sını,% 14’ünü ve% 11’ini etkiliyordu) ve özellikle de çok sayıda kadın demir, selenyum ve potasyum eksikliği riski altındaydı ( % 25,% 50 ve% 24’ü etkilemektedir).

Tüm bu mineraller ve vitaminler, vücudun sağlıklı kalmasına ve kronik hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

Çoğu insan, ihtiyaç duydukları tüm mikro besinleri çeşitli ve dengeli bir diyetten elde edebilmelidir. Diyetisyenler tarafından tavsiye edilmeyen kısıtlı bir diyete devam ediyorsanız, iyi beslenmeyi sağlamak için farklı yiyecek türlerini almanız gerekebilir. Dengeli beslenme konusunda daha fazla bilgi edinmenizde fayda bulunmaktadır.

Bizler de doğal yaşam ekibi olarak, takip ettiğiniz diyetlerinizin farklı besin türlerini ihtiva eden, kapsayıcı ve dengeli olmasını öneriyoruz. Ayrıca bu konuda tecrübeli bir diyetisyen ve hekim ile görüştükten sonra diyete başlamanın önemini tekrar vurguluyoruz.

İlgili diğer yazılarımız:

Düşük Karbonhidratlı diyetlerin 5 etkisi

Egzersiz ve Diyet yapmadan kilo vermenin 14 yolu

Karatay Diyeti

Dukan Diyeti

 

Eskicim.org  YENİ İLAN SİTENİZ

Potasyum, bakır, selenyum, magnezyum, vitamin, a vitamini, mikrobesinler, harvard, lifli ,yağ, karbonhidrat, rejim, diyet, beslenme, nhs, İngiltere,demir, oxford

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.