Masajın kilo vermekten birikmiş olan ödemlerin giderilmesine, toksinlerin atılmasından bölgesel incelme ve vücut sıkılaştırmaya, selülitleri gidermeden kan dolaşımın artırarak cilde canlılık kazandırmaya kadar pek çok faydası bulunmaktadır. Ancak bu faydaları elde edebilmek için doğru miktarda doğru yağları kullanmak ve düzenli masaj terapisi yapmak önem arz etmektedir. Bu yazımızda masaj için en gerekli yağları derledik.

Avokado yağı

Avokado meyvesinden avokado yağı alınır. Koyu yeşil renkli, avokado yağı daha ağır bir yağdır ve genellikle tatlı badem yağı gibi hafif masaj yağları ile karıştırılır. Latekslere duyarlı kişiler avokado yağına karşı hassas olabilirler, bu yüzden yama testi denemenizi veya kullanmamanızı öneririz.

 

Kakao yağı

Kakao yağı çok zengindir ve ayrı bir çikolata aromasına sahiptir. Oda sıcaklığında katıdır ve ağır bir yapıya sahiptir, bu nedenle diğer yağlarla harmanlanması veya sadece çok küçük alanlar için kullanılması gerekir. Çoğu zaman bu bileşen balmumu ve balmumu ile harmanlanmış bir masaj balsamı için harmanlanmış olan ve biraz daha tutuş gerektiren merhemlerde kullanılır.

Üzüm çekirdeği yağı

Birçok açıdan, üzüm çekirdeği yağı mükemmel bir masaj yağıdır. Çok az kokusu vardır ve yağlı olmaksızın pürüzsüz, ipeksi bir dokuya sahiptir.

Ancak, çoğu üzüm çekirdeği yağı, bir aromaterapistin aromaterapi masajı için daha düşük bir yağ haline getirdiğini söyleyen bir çözücü (tohumlardan preslenmek yerine) kullanılarak üzüm çekirdeğinden ekstrakte edilir.

Zeytin yağı

Çoğu insan zeytinyağını bir yemek yağı olarak tanır, ancak bazen masaj için kullanılır. Yağlı veya yapışkan bir yapıya sahip ağır bir yağdır ve çoğu pişirme ile ilişkilendirilebilen tanınabilir aromadır, bu nedenle genellikle masaj için kendi başına kullanılmaz.

Susam yağı

Susam yağı, cildi yağlı hissettiren oldukça kalın bir yağdır, bu nedenle hafif masaj yağlarıyla karışabilir. Rafine edilmemiş yağın güçlü bir aroması vardır.

Shea Yağı

Afrika’ya özgü bir ağacın tohumlarından elde edilen shea yağı, oda sıcaklığında katıdır. Kakao yağı gibi shea yağı da ağırdır ve ciltte yağlı bir his bırakabilir, bu nedenle genellikle masaj için kendi başına kullanılmaz. Çok küçük alanlar için karıştırılabilir veya kullanılabilir. Çoğu zaman bu balsam ve merhemlerde kullanılır. Shea doğal bir lateks içerir, bu yüzden lateks alerjisi olan kişiler kullanmadan önce bir yama testi yapmalıdır.

Soğan yağı

Soğan yanı genellikle vücut kaslarını güçlendirmek için kullanılır ve vücutta ,ihtiyaç duyulan antibiyotiği sağlar.

Sarımsak yağı

Yüksek tansiyonun giderilmesinde etkili bir yağdır ve bazı cilt hastalıklarının tedavisinde ek olarak kullanılır. Ayrıca kolesterol oranını düşürür.

ilgili yazılar:

Kilo vermek için doğru masaj bölgeleri

Masaj, masaj yağları, kakao, üzüm çekirdeği, zeytin, susam, shea, aroma, terapi, aromaterapi, soğan, sarımsak, kolesterol,

eskicim: Yeni ücretsiz ilan sitesi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.