Son zamanlarda yapılan bazı çalışmalar, vücudun kilo kaybı üzerinde etkili bir etkisi olan alanlarının olduğunu göstermiştir. Vücudumuzun doğru noktalarına masaj yaparak iştahımızı azaltabilir ve diyet veya rejim yapmadan da kilo verebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için bu noktaları derledik.

1 – Üst dudaklar

Çalışmalar üst dudak kaygı düzeylerini azaltmaya yardımcı olur ve pozlar daha gıdalar yeme neden ve bu nedenle bu masaj günde iki kez beş dakika boyunca bu masaj yapmak için tavsiye edilir kilo kaybı doktorlar önemli bir role sahip olacağı masaj göstermiştir.

  1. Kulakların içinde

Bu bölüm genellikle aşırı kilo ve sabit basınç atılmasına sebep olur ki, metabolizmayı hızlandırmak için yardımcı olduğu bilinmektedir Tragus denilen yerde dış kulak bölgesinde bulunmaktadır.

3 – Diz kemiğinin altında

Çalışmalar, bu bölgeye masaj yapılmasının sindirimde büyük ölçüde yardımcı olduğunu ve doktorlara günde en az iki dakika masaj yapmaları gerektiğini onaylıyor.

  1. Yüz

Yüzdeki en önemli nokta, burun ve dudak arasındaki ağırlığı azaltmaya yardımcı olur, doktorlar günde iki kez masajı 5 dakika tavsiye eder, bu da açlık ve endişe duygularının kontrolüne yardımcı olur.

ilgili yazı:

Kahkaha masaj gibidir

Dudak, kemik, diz kemiği, yüz, masaj, kilo verme, iştah, dış kulak, diyet, rejim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.