Grip, çeşitli şekillerde paylaşılan bir virüstür ve bu virüsü hapşırma, öksürük veya konuşma yapan bir yakınınızdan alabilirsiniz. Virüs ayrıca iki ila sekiz saat boyunca cansız nesneler üzerinde yaşayabilir. Virüse sahip biri kapı kolu veya klavye gibi ortak bir yüzeye dokunduğunda ve aynı yüzeye dokunduğunda, virüsü alabilirsiniz. Virüsü elinize aldıktan sonra, ağzınıza, gözünüze veya burnunuza dokunarak vücudunuza girebilir. Grip için aşı yapabilirsiniz. Yıllık grip aşısı vücudunuzun virüse maruz kalmaya hazırlanmasına yardımcı olur. Ancak grip virüsleri değişiyor ve değişiyor. Bu yüzden her yıl grip aşısı gerekmektedir. Grip aşısı, bağışıklık sisteminizi aktive ederek virüse karşı antikorlar oluşturmanıza yardımcı olur. Antikorlar enfeksiyonları önleyen şeydir.

Grip için doğal çözümler nelerdir?

Çorba.

Sıcak tavuk çorbası bir grip ilacı olarak birçok grip vakasında yardımcınız olabilir. Sıcak sıvı, boğaz ağrısını hafifletebilir ve hidrasyon ve elektrolitler sağlayabilir. Çalışmalar, sıcak sıvının vücudunuzdaki beyaz kan hücrelerinin hareketlerini de değiştirebileceğini göstermiştir. Bu inflamasyonu azaltır.

Tarhana tarifi

Mercimek çorbası

Bal.

Bir çok “doğal” öksürük ve soğuk ilaç bal içerir. Bal etkili bir öksürük bastırıcıdır. Öksürüğünüzü gidermeye çalışırken çayınıza biraz ekleyin veya küçük bir kaşık yiyin.

Öksürük için önce bal

 

Zencefil.

Çayınıza birkaç dilim zencefil veya bir bardak ılık su koyun ve yudumlayın. Bu kök, boğaz ağrısını hafifleten ve öksürüğü baskılayan iyileştirici özelliklere sahiptir. Mide bulantısına da yardımcı olabilir.

Probiyotikler.

Vücudunuz bir enfeksiyonla savaşırken bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri artırın. Sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomu bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, yeni enfeksiyonları önleyebilir ve iyileşmeyi destekler.

probiyotikler ve sağlığımız için faydaları

Grip, virüs, çorba, probiyotikler, yoğurt, zencefil, aşı, antikor, enfeksiyon

Ücretsiz, emlak,oto eşya ilan sitesi: Eskicim.org

Ad Listings

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.