Bu bölümde ise, makyaj ile iligli çok basit gibi görünen ama pek çoğumuzun dikkat etmediği, atladığı konulara yer veriyoruz. Bu hususlar hem temizlik ve estetik hem de sağlığımız için oldukça önemli.

 

  • Makyaj temizlemeden uyumak ve Makyaj temizlemeden yüz yıkamak

Dermatologlara göre, makyaj temizliği yapılmadan uykuya geçmek cildimize ciddi zarar verir. Ayrıca makyajlı halde egzersiz yapmak, terin bu mzlemelerle teması sebe biyle, sağlıksızdır.

  • Yüzü çok sık yıkamak

Sabah ve akşam yüz yıkamak yeterlidir. Özellikle sabahları, cildimiz ve yüzümüz  zaten temiz olduğu için duru su yeterli olacaktır.

  • Yeterli uyku almamak

Yaşam kaliteis ve sıhhatimiz yüzümüze yansır. Düzenli ve yeterli uyku sağlığımız ve doğal olarak cilt ve yüz güzelliğimiz için çok önemlidir. Cildimizin kendini yenilemesi için uyku önemlidir.

  • Kirli makyaj setleri, fırçalar kullanmak

Kirli makyaj setleri, fırçalar kullanmak Kötü bakterilerin üremesi için harika yerlerdir. Sivilce, tahriş ve cilt hastalıklarından uzak, sağlıklı ve güzel bir görünüm için malzemelerimizin temizliği çok önemlidir.

  • Yanlış nemlendirici

Nemlendirici doğru zamanda ve miktarda kullanılmaldırı. Gereğinden az veya çok tüketimi cildi olumsuz etkiler. Vücudumuz yağlı olsa bile nemlendiriciye ihtiyacımız vardır.

Harika bir makyaj için ufak dokunuşlar..

 

Cilt, makyaj, make up, sivilce, tahriş, yıkama, egzersiz, fırça, Saç,güzellik, bakım, kozmetik, estetik, boya, güneş, cilt, kuru, hassas

Kaynak:

101 Common Beauty Mistakes You Might Be Making

 

Ad Listings

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.