Çağın hastalıklarindan korunmak için herhangi bir ürünün bileşenlerini kontrol etmek ve malzemeleri okumadan almamak gerekir .
Bu yazıda kozmetik ÜRÜNLERİNDE en çok BULUBAN  zararlı maddeler bulunur .
Maddelerİ SİZLER İÇİN İNCELEDİK :
1) Kömür katran(coal tar)

Çalışmalar,  KÖMÜR KATRANININ kansorejen olduğunu göstermiştir.
kuru cilt, anti-bİt, kepek önleyici şampuan tedavisinde kullanılır.

2. DEA / TEA / MEA

Kanserojendir ve emülsiyon, köpük, şampuan, yüz ve vücut losyonu olarak kullanılır.

3.(ETHOXYLATED surfaCtants)

Etoksillenmiş yüzey aktif maddeler ve 1,4 dixoxane.

ürünlerin yayılan göğüs kanserine neden olduğu bilinen etilen oksit ile birleştirilerek üretilmiştir, bu olmasaydı, ve ayrı ayrı saç, sabun ve vücut losyonu ürünlerinde bir numara ve şampuanlar dört dioksan, bulacaksınız. ETH karakterleri olan ürünler KULLANILMAMALIDIR.

4. Formaldehit

Kanserojen olup cilt tahrişine neden olur ve tırnak ürünlerinde, saç boyalarında, yapışkan kirpiklerde ve bazı şampuanlarda bulunur.

Sentetik Kokular :

Herhangi bir koku içermeyen ürün daha iyi olduğuna dair bir deneyim var , çünkü üründe bulunan zararlı kimyasallar parfüm varlığında saklanıyor. Bu parfümlerin baş dönmesi, baş ağrısı ve cilt alerjilerine neden olduğu bilinmektedir.

6. Hidrokinon

(HydroqHydroq)

Bu madde derideki melanin üretimini azaltır ve kişiyi cilt kanserine ve diğer cilt hastalıklarına karşı savunmasız kılar. Bu bir kanserojen ve bu bileşeni cilt aydınlatma ürünlerinde bulabilirsiniz.
Fondöten gibi ürünler de bulunur .

7. Kurşun

(Lead)

Ruj ve saç boyalarında bulacağımız bir kanserojen maddedir .

8. Merkür

(Mercury)

Beynin büyümesini etkileyen zehirli bir maddedir . Maskara da ve bazı cilt ilaçlarında bulunurlar.

9. Mineral Yağı

(Mineral oil)

Çocuk yağının ana maddesidir, cilt tabakası üzerinde çalışan toksinlerin vücuttan atılmasına mâni olur (yalıtım tabakası gibi). Bu nedenle mineral yağı içeren herhangi bir ürünü almamanızı tavsiye ederim.

10- Oksibenzon

(Oxybenzone)

Çoğu güneş koruma ürününde kullanılır hormonal bozukluk, hücre hasarına neden olur .

11. Parabenler

(Parabens)

Bazı şampuan ürünlerinde, tıraş kreminde, kayganlaştırıcılarda, diş macunlarında bulacağız ve bu madde meme kanseri olasılığını artırıyor.

Parafenilendiamin (PPD)

Bunlar saç boyalarında ve cilde toksik olan, bağışıklık sistemini zayıflatan ve deride alerjilere ve iltihaplara neden olabilen bazı saç ürünlerinde bulunur.

13. Fitalatlar

PHthalates

parfümler, deodorantlar ve diğer kozmetiklerde gizli olarak bulundu. Kanser, endokrin disfonksiyon ve karaciğer veya akciğer hasarı ile ilişkilidir.

14. Plasental özüt

(Placental extract)

Bu madde saç ve deri ürünlerinde kullanılır ve endokrin bozukluğuna neden olabilir.

15 . Silikon türevli yumuşatıcılar

 

Bu madde saç ve cilt ürünlerine eklenir ve tümörlerin büyümesi ve cilt tahrişi ile ilişkilidir.

16 . Sodyum lauril (eter) sülfat

Şampuan, sabun, diş macunu “köpük” oluşmasına yardımcı olur ondan kullanilmaktadir. ciltte tahriş yapabilir .

17. Talc

Bebek pudrası, deodorant ve makyaj ürünleri nde mevcuttur. Çalışmalar, maddenin yumurtalık kanseri ve solunum problemlerine neden olabileceğini ortaya koymuştur.

19- Toulene

Tırnak ürünlerinde ve saç boyalarında kullanılır ve endokrin ve bağışıklık sisteminde sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

20. Triklosan

(Triclosan)

Antibakteriyel ürünlerde bulunur ve kansere ve endokrin bozulmalarına bağlıdır.

Son olarak, bilmenin daha iyi olduğunu ve her gün kullandığımız kozmetiklerde hangi bileşenlerin gizlendiğini öğrenmemiz gerekir.
Kendinizi korumak için herhangi bir ürünü kullanmadan okumamiz gerektiğini unutmamalıyız .

Önceki İçerikEgzersiz ve Sağlık hakkında yeni çalışma
Sonraki İçerikDoğal parlatıcı , yumuşatıcı turunçgiller sirkesi
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here