Son zamanlarda yapılan bazı çalışmalar, vücudun kilo kaybı üzerinde etkili bir etkisi olan alanlarının olduğunu göstermiştir. Vücudumuzun doğru noktalarına masaj yaparak iştahımızı azaltabilir ve diyet veya rejim yapmadan da kilo verebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için bu noktaları derledik.

1 – Üst dudaklar

Çalışmalar üst dudak kaygı düzeylerini azaltmaya yardımcı olur ve pozlar daha gıdalar yeme neden ve bu nedenle bu masaj günde iki kez beş dakika boyunca bu masaj yapmak için tavsiye edilir kilo kaybı doktorlar önemli bir role sahip olacağı masaj göstermiştir.

  1. Kulakların içinde

Bu bölüm genellikle aşırı kilo ve sabit basınç atılmasına sebep olur ki, metabolizmayı hızlandırmak için yardımcı olduğu bilinmektedir Tragus denilen yerde dış kulak bölgesinde bulunmaktadır.

3 – Diz kemiğinin altında

Çalışmalar, bu bölgeye masaj yapılmasının sindirimde büyük ölçüde yardımcı olduğunu ve doktorlara günde en az iki dakika masaj yapmaları gerektiğini onaylıyor.

  1. Yüz

Yüzdeki en önemli nokta, burun ve dudak arasındaki ağırlığı azaltmaya yardımcı olur, doktorlar günde iki kez masajı 5 dakika tavsiye eder, bu da açlık ve endişe duygularının kontrolüne yardımcı olur.

ilgili yazı:

Kahkaha masaj gibidir

Dudak, kemik, diz kemiği, yüz, masaj, kilo verme, iştah, dış kulak, diyet, rejim

Önceki İçerikAnne mutfağından tarifler; Kış dolması
Sonraki İçerikdoğru masaj yağları nelerdir
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.