Grip, çeşitli şekillerde paylaşılan bir virüstür ve bu virüsü hapşırma, öksürük veya konuşma yapan bir yakınınızdan alabilirsiniz. Virüs ayrıca iki ila sekiz saat boyunca cansız nesneler üzerinde yaşayabilir. Virüse sahip biri kapı kolu veya klavye gibi ortak bir yüzeye dokunduğunda ve aynı yüzeye dokunduğunda, virüsü alabilirsiniz. Virüsü elinize aldıktan sonra, ağzınıza, gözünüze veya burnunuza dokunarak vücudunuza girebilir. Grip için aşı yapabilirsiniz. Yıllık grip aşısı vücudunuzun virüse maruz kalmaya hazırlanmasına yardımcı olur. Ancak grip virüsleri değişiyor ve değişiyor. Bu yüzden her yıl grip aşısı gerekmektedir. Grip aşısı, bağışıklık sisteminizi aktive ederek virüse karşı antikorlar oluşturmanıza yardımcı olur. Antikorlar enfeksiyonları önleyen şeydir.

Grip için doğal çözümler nelerdir?

Çorba.

Sıcak tavuk çorbası bir grip ilacı olarak birçok grip vakasında yardımcınız olabilir. Sıcak sıvı, boğaz ağrısını hafifletebilir ve hidrasyon ve elektrolitler sağlayabilir. Çalışmalar, sıcak sıvının vücudunuzdaki beyaz kan hücrelerinin hareketlerini de değiştirebileceğini göstermiştir. Bu inflamasyonu azaltır.

Tarhana tarifi

Mercimek çorbası

Bal.

Bir çok “doğal” öksürük ve soğuk ilaç bal içerir. Bal etkili bir öksürük bastırıcıdır. Öksürüğünüzü gidermeye çalışırken çayınıza biraz ekleyin veya küçük bir kaşık yiyin.

Öksürük için önce bal

 

Zencefil.

Çayınıza birkaç dilim zencefil veya bir bardak ılık su koyun ve yudumlayın. Bu kök, boğaz ağrısını hafifleten ve öksürüğü baskılayan iyileştirici özelliklere sahiptir. Mide bulantısına da yardımcı olabilir.

Probiyotikler.

Vücudunuz bir enfeksiyonla savaşırken bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri artırın. Sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomu bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, yeni enfeksiyonları önleyebilir ve iyileşmeyi destekler.

probiyotikler ve sağlığımız için faydaları

Grip, virüs, çorba, probiyotikler, yoğurt, zencefil, aşı, antikor, enfeksiyon

Ücretsiz, emlak,oto eşya ilan sitesi: Eskicim.org

Ad Listings

 

Önceki İçerikYetersiz beslenme (Malnütrisyon) nedir, nasıl önlenir?
Sonraki İçerikEn Sağlıklı 50 Gıda (I)
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.