Balık çorbası

MALZEMELER:

10 su bardağı su (Eğer önceden hazırlanmış ise balık suyu daha iyi olur)

1 kg küçük doğranmış ve temizlenmiş balık

4 domates (kabukları soyup ve küp küp doğranmış )

2 soğan ( doğranmış)

2 patates (dilimlenmiş)

2 kereviz sapı (doğranmış)

2 çorba kaşığı maydonoz (ince kıyılmış)

1 tatlı kaşığı kekik

2 çorba kaşığı zeytinyağı

2 limonun suyu

1 çay kaşığı karabiber

5-6 dilim ekmek Her biri dörde bölünmüş

1 limonun kabuğu (rendelenmiş)

1 çay kaşığı tuz

Yapılışı:

Balıkları büyükçe bir kaba yerleştiriniz ,üzerine limon rendesi ,tuz ve karabiber serpip , limon suyu ve zeytinyağını ekleyerek bir kenara bırakınız .

Domates soğan ve kereviz sapı, patates ve balık suyunu bir tencereye koyup harlı ateşte kaynatınız .kaynayınca ateşin altını kısıp 30 dakika pişiriniz .

Büyük kaptaki karışımı tencereye koyup maydonoz ve kekiği  ilave edip 20 dakika (balıklar kılçıklarından ayrılana kadar )pişirip indiriniz .

Ekmekleri kaselere paylaştırınız .balıkları delikli kepçeyle alıp kılçıklarını temizleyerek ekmeklerin üzerine yerleştiriniz .çorbadan her kaseye arzuya göre boşaltıp servis yapınız.

ilgili bölüm:

Yemek tarifleri

 

 

Önceki İçerikAnne mutfağından tarifler: Yayla Çorbası
Sonraki İçerikAnne mutfağından tarifler: Fırında uskumru (balık)
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.