Günümüzde ABD’de yapılan araştırmalar tüm doktor ziyaretlerinin% 90’ının stresle ilgili sorunlara bağlı olduğunu göstermektedir. Yoga mükemmel bir ilaç olabilir. Güç, denge, esneklik ve genel sağlığı geliştirirken, stresi azaltmaya yardımcı olan bir egzersiz türüdür. Yoga vücudunuzda birden fazla sistemi çalışarak aşağıdaki konularda yardımcı olur:

  • Dramatik bel ağrısı hafifletmek ve hatta artrit ağrısı hafifletmek
  • Diyabet ilaçları ihtiyacını% 40’a kadar azaltın
  • Vücudunuzdaki hastalıklarla mücadele eden antioksidanları yükselterek bağışıklığınızı geliştirin
  • Sağlığı teşvik eden genleri açın – yeni başlayan biriyseniz bile çalışır
  • Depresyon, kronik ağrıyı azaltın ve hatta TSSB semptomlarını iyileştirin
  • Düşme riskinizi azaltın ve yanıltmanız durumunda bakiyenizi yeniden kazanmanıza yardımcı olun.

Karın solunumu, tüm yeni başlayanların başlaması gereken temel bir yoga nefesidir. Bu teknik, karın hareketlerini yaratmanız için derin nefes almanızı sağlar. Başlamak için, karnınızda bir veya iki elinizle sırtınıza yaslanın. Yavaşça ve derin nefes alın, havayı akciğerlerin en alt kısmına çekin, böylece eliniz yükselir. Bu nefesi yatıştırdıktan sonra, otururken veya ayakta durduğunuzda deneyebilirsiniz. Bir duruş yaparken, meditasyon yaparken veya sakinleşmek istediğiniz herhangi bir zamanda bu tekniği deneyin.

İşte daha dikkatli bir uygulama için nefesinizle bağlantı kuracak standart bir streç(açma-germe hareketi).

Başlangıç ​​pozisyonu:

Ayaklarınızla biraz ayrı oturun veya ayakta durun; yanlarda kollar rahat.

Hareket:

Siz nefes verirken, çenenizi yavaşça göğsünüze doğru indirin, böylece boynunuzun arkasında hafif bir gerginlik hissedersiniz. Solunduğunda, başınızı geriye doğru kaldırın, tavana bakın. Sadece boynunuza rahatça bakacak ve boynunuzun önünde hafif bir gerginlik hissedeceksiniz. Bu hareketi 3 kez tekrarla.Boyunun önü ve arkasında hissedeceksiniz.

Kaynak:

Harvard Health

ilgili bölüm:

https://dogalyasam.org/category/spor-tr/

 

Yoga, meditasyon, karın, boyun, nefes, streç, açma , germe , açma germe, diyabet, bel, bel ağrısı, depresyon

Önceki İçerikAnne mutfağından tarifler: Yoğurt Çorbası
Sonraki İçerikçikolata sosu
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.