Bu bölümde ise, makyaj ile iligli çok basit gibi görünen ama pek çoğumuzun dikkat etmediği, atladığı konulara yer veriyoruz. Bu hususlar hem temizlik ve estetik hem de sağlığımız için oldukça önemli.

 

  • Makyaj temizlemeden uyumak ve Makyaj temizlemeden yüz yıkamak

Dermatologlara göre, makyaj temizliği yapılmadan uykuya geçmek cildimize ciddi zarar verir. Ayrıca makyajlı halde egzersiz yapmak, terin bu mzlemelerle teması sebe biyle, sağlıksızdır.

  • Yüzü çok sık yıkamak

Sabah ve akşam yüz yıkamak yeterlidir. Özellikle sabahları, cildimiz ve yüzümüz  zaten temiz olduğu için duru su yeterli olacaktır.

  • Yeterli uyku almamak

Yaşam kaliteis ve sıhhatimiz yüzümüze yansır. Düzenli ve yeterli uyku sağlığımız ve doğal olarak cilt ve yüz güzelliğimiz için çok önemlidir. Cildimizin kendini yenilemesi için uyku önemlidir.

  • Kirli makyaj setleri, fırçalar kullanmak

Kirli makyaj setleri, fırçalar kullanmak Kötü bakterilerin üremesi için harika yerlerdir. Sivilce, tahriş ve cilt hastalıklarından uzak, sağlıklı ve güzel bir görünüm için malzemelerimizin temizliği çok önemlidir.

  • Yanlış nemlendirici

Nemlendirici doğru zamanda ve miktarda kullanılmaldırı. Gereğinden az veya çok tüketimi cildi olumsuz etkiler. Vücudumuz yağlı olsa bile nemlendiriciye ihtiyacımız vardır.

Harika bir makyaj için ufak dokunuşlar..

 

Cilt, makyaj, make up, sivilce, tahriş, yıkama, egzersiz, fırça, Saç,güzellik, bakım, kozmetik, estetik, boya, güneş, cilt, kuru, hassas

Kaynak:

101 Common Beauty Mistakes You Might Be Making

 

Ad Listings

 

Önceki İçerikDaha güzel bir görünüm için doğru saç bakımı
Sonraki İçerikEgzersiz ve Sağlık hakkında yeni çalışma
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.