Sarımsak ve limon ayrı ayrı çok eskiden beri şifa kaynağı olarak kullanılan iki vitamin deposudur. Bunları ayrı ayrı tüketmenin yanısra, doğru bir şekilde karıştırılıp, uygun koşullarda saklanır ve tüketilirse ideal bir kür yapılabilir ve bu sarımsak limon kürü pek çok derde deva olabilir.

Sarımsak

Sarımsak koruyucudur.

Birinci Dünya Savaşı‟nda askerlerin hasta olmaması için bol bol sarımsak yedirilmiştir. – Sarımsağın protein ve kalori değeri yüksektir.

– Sarımsak, antibiyotiktir. Aynı zamanda güç verir.

– Kalp – damar hastalıklarına sarımsak şifadır.

– Sarımsak, kansere karşı koruyucudur.

– Sarımsak, kan dolaşımını düzenler, kanı temizler.

– Eklem ağrılarına iyi gelir. Günde 2–3diş yenmesi yeterlidir. Çiğnemeden parçalanıp yutulursa kokmaz.

 

Sarımsak limon kürü

– “2 litre limon suyunu 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ışık olmayan bir kavanoza konulur, 25 gün çalkalanır. 25 gün sonra sabahları aç karnına yarım çay bardağı içip en az yarım saat bir şey yiyip içilmezse şu faydaları görülecektir.

 

  1. Damar hastalıklarını ve hiper tansiyonu önler.
  2. Kolesterol ve lipidi düşürür.
  3. Şekeri düşürür.
  4. Böbrek ve safra taşlarını eritir.
  5. Ülser mikrobunu öldürür.
  6. Romatizmal ağrıları giderir
  7. Beyin hücrelerinin ve sinir sisteminin yenilenmesini sağlar.
  8. Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kansere karşı korur.”

En sağlıklı 50 Gıda (IV) :Sebzeler

 

Sarımsak, limon, sarımsak limon kürü, kür, damar, kalp, kalp damar, kolesterol, lipid, şeker, böbrek, romatizma, beyin, sinir, sistemi, bağışıklık, koruyucu, doğal,

Kaynak: Tıbbi Nebevi, M. Önselmiş

Ana Sayfa

 

Önceki İçerikNikotin nedir, Tütün ve sigara kullanımının zararları nelerdir?
Sonraki İçerikDaha güzel bir görünüm için doğru saç bakımı
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.