Kadınlar için estetik ve güzellik hayata renk katan en önemli unsurların başında gelir.

Bizlerde Doğal Yaşam ekibi olarak estetik alanında Türkiye’nin en önde gelen Estetik Cerrahlarından Ahmet Işıkdemir ile estetik konusunda kapsamlı bir röportaj yaptık. İşte detayları:

DY: Evet Ahmet bey öncelikle kısaca sizi tanıyabilirmiyiz?

AI: Tabi ki. Öncelikle böyle bir röportaj için teşekkür ediyorum.

Kozmetoloji (dolgu, yüz kırışıklığına dolgu, peeling), Laserler ve estetik cerrahide kullanımı, iple askı operasyonları (Minimal invaziv işlemler), Az izli teknikle meme küçültme operasyonları (vertikal mamaoplasty, le jour mamoplasty), Meme kanserlerinde meme rekonstrüksiyonu, Rinoplasty, Abdominoplasty, El cerrahisi başta olmak üzere estetik cerrahi ile ilgili pek çok alanda uzun yıllar deneyim sahibi bir hekimim.

DY: Peki kadınlar ve estetik konusunda bizlere ne anlatmak istersiniz?

AI:

BURUN şekli. Önce burnunu görürüz…tanıştığımız kişi ile ilgili görsel ön yargı burun ile oluşur…

Doğal ama gösterişli burun nasıl yapılır?

İnsan algısı karşısındaki yüzü değerlendirirken yüzün ortasından başlar. Önce burun değerlendirilir. Sonra ortanın etrafındaki diğer organlar değerlendirilmeye devam edilir. Bu yüzden estetik operasyonlarda kişinin yüzünde en fazla değişime “burun estetiği” neden olur. İlk bakışta insanlar karşısındaki birinin kulağını saçını görmez. Karşımızdaki insanın odaklandığımız organı burundur. İlk burun görülür. Bu yüzden burun tanıştığımız kişiyle ilgili “görsel bir ön yargı” oluşturur. Yüzün diğer kısımlarındaki güzelliği baskılıyabildiği gibi iyi olması durumunda bu güzelliği ortaya da çıkarabilir.

Burun estetiğinde amaçlanan yüzün diğer organları ile uyumlu burnu ortaya çıkarabilmektir. Bu uyuma Altın oran uyumu denir. Altın orana uygun yapılan her burun doğaldır. Burun ucu kısa yada uzun olmamalıdır. Burun kökü basık yada önde durmamalıdır. Önden bakıldığında geniş yada dar olmamalıdır. Burun ucu kalkıklık açısı normal sınırlarda olmalıdır. Burun sırtı normal sınırların üzerinde çok oyuk olmamalıdır.

Gösterişli burun operasyonda nasıl oluşturulur?

Burun ucu kalkıklık açısı ve burun sırtı oyukluğu değerleri burnun gösterişli olmasında etkili iki kriterdir.

Bu kriterlere dikkat edilerek burun “doğal ama gösterişsiz”, “doğal ama hafif gösterişli”, “doğal ama gösterişli” planlanabilir. Doğallık olamaz sa olmazıdır bu işin..

Bu işi beraber planlamak için 30 dk bir sunuma ihtiyaç duyulur. Muayene, sunum ve karşılıklı tartışma ile burun planlanması mümkün olabilir.

Bu işin sizin anlattığınız bazı standartları varken doktor tecrübesi önemsizdir diyebilirmiyiz?

Doktor standartlarda yapılması gerekeni yapabilecek tecrübede olmalı ama bu yeterli mi, değil. Ayrıca hekim hastanın ne istediğini değişik örnekler göstererek anlamalıdır. Bunun için tüm gösterişlilik düzeylerinde burun yapabilen ve örnekleyen bir hekime ihtiyaç duyulur. Hekiminiz tek çeşit burun yapıyor ise bu sakıncalı olabilir.

Ayrıca burun estetiği ile yüzün merkezi şekillendirilip, sonrası yüz analizi yapıp, gerekirse göz kapağı germe, 9 nokta dolgu, dudak dolgusu, yanak dudak oluğu dolgusu, kalıcı silikon iplerle askı, botox yöntemlerinin uygun olanları ile desteklemek güzelliği tamamlayacaktır.

MEME ESTETİĞİ problemlerine pratik çözümler ve yeni metodlar nelerdir:

Meme şekli ergenlikle başlayan cinsel kimliğin şekillenmesinde önemli bir olgudur. Ergenlikle birlikte yaşlılığa kadar belli aşamalarda desteğe ihtiyaç duyabilir. Sizdeki probleme uygun yapılabilecekler nelerdir bakalım.

YENİ GELİŞEN MEME CERRAHİSİ UYGULAMALARI:

Problem: Emzirmiş annede yada emzirmeden kendiliğinden aşağı inmiş, hanımların çokça önemsenen bir problemi “sarkık meme görünümü”. Hanımefendi daha küçük bir meme istiyor ise Toparlama yapılabilir. Çünkü normal teknikle küçülürken küçülme kaçınılmazdır.

Büyüklük olarak normale yakın bir meme ama sarkık, toparlama yaparken çok küçük kalacağı, mutlaka meme silikonu gerektiği doğru mu? İlle yabancı bir cisimle mi meme büyük gösterişli olabilir?

Evet bu sorunun cevabı eskiden protez koymadan mümkün değildi. Yani toparlamada mutlaka meme küçülürdü. Ancak artık Silikon kullanmadan protez OTOPROTEZ(kendi dokuları ile protez oluşturma) uygulamaları ile bu problem aşılabilir. Sarkan kısımlar atılmayıp kullanılarak yine eski büyüklüğüne yakın dik meme görünümleri elde etmek mümkündür. Bu yöntemin bir kısmı da bana ait özellikli uygulamalardır. İleri yaşlarda sarkmalar meme toparlama ile, Daha önce silikon konmuş memenin silikonsuz toparlanmasında bir kısmı kendime de ait olan teknikler oto protez(kendi dokularının protez gibi kullanılması) yöntemleri muayene esnasında görsellerle anlatılmaktadır. Sarkmış ama normal büyüklükteki memelerde de bu yöntemle yabancı cisim kullanmadan kendi dokularınızla protez görünümüne yakın gösterişli meme görünümü sağlanabilmektedir.

BİLİNEN MEME CERRAHİSİ UYGULAMALARI:

Problem küçük meme yada meme hiç yok :

Çözüm: Memenin az gelişmesi durumu meme protezi ile başarı ile güzel görünüme kavuşturulabilir. Burda en güvenli yöntem yıllardır uygulanan meme protezi yöntemidir.

Büyük meme problemi:

Çözüm: Meme küçültme operasyonları ile giderilebilir. Az izli tekniklerin uygulanması esas olandır. Meme fazla dokusu sarkan kısımlardan çıkarılıp meme başı yukarı taşınır.

Ahmet bey, Doğal Yaşam ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz ve sizinle en kısa sürede Estetik Cerrahi konusunda tekrar söyleşebilmeyi umut ediyoruz.

Ahmet Işıkdemir hakkında detaylı bilgi:

Ahmet Işıkdemir web sitesi

 

Ahmet Işıkdemir Hakkında & Misyon: 

Kadın hastalıklarından Dr.Aylin Ayrım ve Estetik cerrahı Dr. Ahmet Işıkdemir birlikteliği eski bir arkadaşlığın ve bilimsel paylaşımların ışığında yol almış bir hikayedir. Ortak çok sayıda operasyon gerçekleştirmiş olan bu iki cerrah tecrübelerini paylaşarak birçok hastaya faydalı olmuşlardır. Aynı kliniği paylaşarak daha disiplinli bir birliktelik şimdiki misyonlarıdır..

Online randevunuzu açılan sayfadan (www.aaclinic.net) alabilirsiniz.

 

estetik, estetik cerrahi, plastik, plastik cerrahi, burun, göğüs, meme, kalça, doktor, ışıkdemir, doğal

Yeni kitap siteniz: Kitabinisat.com

Ana Sayfa

 

Önceki İçerikGeleneksel yüz yıllık Hint maskesi
Sonraki İçerikEgzama nedenleri ve doğal yöntemler ile tedavisi
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.