Özellikle mevsim geçişleri esnasında vücudumuzu, böbreklerimizi daha kolay üşütebiliyoruz. Böbrek üşütmesi sadece böbrek bölgesine ağrılara değil eğer dikkat edilmezse ileride pek çok hastalığa da yol açabilir. Bu yüzden böbrek bölgemizde üşüme ve ağrı hissettiğimizde hemen doğal yollarla tedavi etmeye çalışmalıyız. Bu tedavilerin sonuç vermediği durumlarda ise bir hekime görünmek gerekmektedir.

Belirtiler
Böbrek üşütmesin de ağrı olur. İdrar yollarında tıkanmaya bağlı olarak yanmalar meydana gelir. Böbreklerin olduğu kısımda ağrılar meydana gelir.
Böbrek üşütmesi kişide mide bulantısı, kusma ve halsizlik yapabilir. Bazı kişilerde titreme görülebilir.
İşte böbrek üşütmesi durumunda yapılacaklar;
1- Böbrek bölgesinin sıcak tutulması
Ayaklarımızı, karnımızın arka kısmını, böbreğimizi, sırtımızdan kasıklara kadar sıcak tutmalıyız.
2- Bol su ve sıvı tüketimi
Böbrek üşütme tedavisinde bol bol su tüketimi önemlidir. Zira böbrek üşütmesinden dolayı böbreklerin direnci düşebilir. Bol su tüketimi böbreklerdeki mikropları idrar yoluyla dışarı atmayı sağlar.
3- Hijyenik ortam
Her konuda olduğu gibi böbrek üşütmesine karşı da ortamın hijyenik olması iyileşme için çok önemlidir.
4- Bitkisel çözümler
• Maydonoz suyu: 1 yemek kaşığı taze maydanozu 1 bardak sıcak suda 5 dakika kaynatıp, süzün en az 1 hafta boyunca her gün için. Neticesi alacaksınız
• Kuşburnu Çayı; kuşburnu çayı, böbrek üşütmelerinde ve böbrek ile bağırsak hastalıkları için birebirdir .
• Nar Ve Vişne; kan yapıcı ve onarıcı özellikleri ile böbrek üşütmesinden dolayı kanda bulunan mikropları temizleyerek böbreklerden idrar yoluyla vücuttan atımı kolaylaştırır.
• C Vitamini; greyfurt, portakal, limon gibi ürünleri bol bol tüketerek sadece böbreklerin değil vücudumuzun da direncini artırabiliriz.
• Çilek ; çilek, böbrek ve bağırsak hastalıkları için önemli şifa kaynağıdır.
• Lahana Yaprağı; lahana yaprağını suda kaynattıktan sonra sıcak bir şekilde lahana yaprağını dış kısımdan böbreğinizin olduğu bölgeye elinizle bastırarak bekletmenin faydalı geldiğine dair öneride bulunanlar bulunmaktadır.
• Soğan; Suda kaynayan soğanı kaynama işlemi bittikten sonra sekiz saate kadar bekletip süzerek bir çay bardağı içinde günde üç kereye kadar içilebilir. Soğan’ın doğal antibiyotik görevi devreye girecektir.

Böbrek, üşütme, ağrı, dolaşım, idrar, idrar yolları, c vitamini, çilek, kusma, bulantı Soğan, maydanoz, maydonoz, kuşburnu, nar, vişne,

Önceki İçerikİşte ömrü uzatan doğal mucizeler
Sonraki İçerikSevgililer günü her gün olmalı
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.