diş macunu seçimi nasıl olmalı…..
Çocuklar kullandıkları dış macununun neredeyse yarısını yuttuklari için Fluorid içermeyen diş macunu seçmek gerek.
Uluslararası araştırma konseyi , Fluoridin yutulması durumunda kemiklere ve beyine Zarar vereceğini açıkladı .
Vücudumuzda biriken Fluoridin 60% idrar yoluyla atılıyor geri kalanı ise kemiklerde ve beynimizde hipofiz bezinin üzerinde birikiyor .
Araştırmalar da tesbit edildiki beyinde biriken Fluoridin ve zekâ arasında ilişki var fluorur artıkça zekâ azalıyor.
Aynı zamanda üreme sistemini etkiliyor ve davranış bozukluğuna yer açıyor.
Ayrıca erken ergenliğe , kemik erimesi , romatizma ve tiroit bezinin az yada çok çalışmasına yol açan Fluoridin bir çok üründe yer alıyor , bazı (hazır çorbalar , su , hazır meyve suları , tavuk bulyon , bebek maması , dış macunu ve daha bir suru üründe kullanılır.
Önün için her zaman alacağımız ürünün içindekileri okuyup güvenli bir ürün satın almak gerek.
Evde doğal diş macunu yapımı :
1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı , 3 çay kaşığı karbonat , 3 damla limon yada nane yağı . Kapalı bir kutu içinde 1 ay boyunca kullanılabilir serin ve kuru bir yerde muhafaza edilir .
Her yaş grubuna uygun diş macunu
SLS , paraben , fluorur içermez.

Önceki İçerikUyku kişiliğimizin ipuçlarına sahip
Sonraki İçerikGül yağının faydaları
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.