Bu yazımızda Güzellik ve Lazer uzmanı Nejla Taş tarafından kaleme alınan Lazer işlemi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Lazer epilasyon nedir?
Lazer epilasyon yaklaşık 20 yıl önce teknolojinin bize kazandırdığı bir yöntemdir ve Kıl köklerinin lazer ışığı (enerjisi) ile yok edilmesidir. Bu ışının diğer ışınlardan farkı ise sadece kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilmesi çevresindeki diğer dokulara zarar vermemesidir.
Lazer epilasyonun olan etkisi?
Işınlardan oluşarak uygulanan lazer epilasyon tedavisinde kıl köküne verilen bu ışınlar sayesinde kökler tahrip olur ve buradaki hücreler güçsüz bir hale gelmeye başlar, işlevini getiremeyerek de köklerin yok olmasına yol açar. Bu işlem belirli aralıklarla gerçekleştirilerek verilen zarar en üst seviyeye çıkar, melanin pigmenti artık kendini yenileyecek hale gelir.
Sarı ve beyaz kıllarda bu etki maalesef hissedilemez çünkü kökler de lazer ışınlarını görmeyecek renktedir. İnce tüylerde ise son zamanların yeni lazer çeşidi olan buz başlıklı lazer oldukça başarılı sonuçlar göstererek etki derinliği üst seviyeye çıkmıştır ve yine önceki cihazlarla kıyaslandığında son derece acısızdır. Daha önceki teknoloji ile üretilen lazer cihazları acıyı azaltmak amacıyla soğuk hava ya da buz kapsülleri ile bu hissiyat azaltılmaya çalışılır. Ancak buz başlıklı lazer de buna ihtiyaç duyulmaz.
Lazer epilasyon doktor tavsiyesi ile de 12/15 yaş üstü herkese uygulanabilir. Özellikle kıl kökü batıkları ve iltihaplanmalar için akla gelen ilk tedavi yöntemidir, kesin sonuca ulaşılır.
Seansların bitme süresi kişiye göre ya da yaşa göre değişiklik gösterir. Bu süre ortalama 6/12 seans aralığındadır. Seans aralığı 1/1,5/2 ay arasıdır. Son seanslara gelindiğinde bu aralık artabilir çünkü kökler geç oluşmaya başlar. Her zaman avuç içi kadar pürüzsüz bir görüntü elde edilemez ancak kişiyi epilasyon ihtiyacı duymayacak bir seviyeye ulaştırır. Seyrek ince tüyler kalabilir ama bunlar görüntü olarak fazlasıyla belirsizdir.
Yok olan kıl kökleri bilimsel olarak tekrar oluşmasa da bazı hormonal ilaçlar ve tedaviler kişi de kıl kökü bozukluğu yaşatabilir. Bunlar yine ilaç ve doktor tavsiyesi ile tedavi edilir.

Adres:Dermatol lazer ve Güzellik salonu.

Milli Müdafa caddesi
Tokuz iş merkezi
12/5
Güvenpark Kızılay Ankara
05550363435

Önceki İçerikKepek .. nedenleri .. tedavi yöntemleri..
Herkese mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileklerimle.. Kimya alanında yurt dışında üniversite eğitimi tamamladıktan sonra Kimya, gıda ve sağlık alanında uzun yıllardır bireysel olarak araştırmalar yapmaktayim. Yaklaşık 1 yıl kadar yurt dışından gelen hastalara yönelik olarak Uluslararası Sağlık Koordinatörü olarak çalıştım. Beslenme, gıda ve sağlık konularını yakından takip eden bir kişi olarak başta Avrupa ve ABD olmak üzere takip ettiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşmak için bu siteyi hayata geçirdim. Sizler de; Önemli bulduğunuz haber ve bilgilerin sitemizde yayımlanması, sitemize içerik katkısı yapmak Sitemizle ilgili görüş ve önerilerde bulunmak Sitemize işiniz, işletmeniz, ürünleriniz ile ilgili reklam vermek için Ekonomikanne@yahoo.com adresinde bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yararlandığımiız kaynaklar İngiltere ve ABD Kamu sağlık otoriteleri, kurumları Sağlık araştırma enstitüleri, sağlık ve gıda üzerine bilimsel araştırma, makale ve çalışmalar ve bunların yanı sıra meslek birlikleri ve örgütlerinin bilimsel yayınlarıdır. Tüm bunlara rağmen sitede yer alan tamamen tavsiye niteliğindedir ve kişiler kendi sağlık durumlarını dikkate alarak ilgili uzman kişi ve kurumlarla konsültasyon halinde olmalıdır. Bu sitede yer alan görsel, içerik ve bilgi anlamındaki tüm yazı ve makalaler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir şekilde asla tedavi unsuru ve tedavi önerisi taşımaz. Site içeriğini tanı ve tedavi aracı olarak kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçlar kişiye aittir. Zira, tanı ve tedavi, hastanın durumuna bağlı olmakla birlikte her hasta için farklılık gösterebilir. Bunun yanında, tıpta tanı ve tedavi, teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün farklılaşmaktadır ve gelişmektedir. Sitemizde verilen bilgiler her gün yenilenmediğinden, tüm bilgiler kişinin doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir. Herkese, İyi okumalar, sağlıklı ve doğal bir yaşam temennisiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.